Hubení molů provádíme profesionálně v Brně a na Jižní Moravě.
Zjistěte, jak bezpečně vyhubíme moly, kteří zamořili vaši domácnost.
Hubení molů svépomocí
Na občasného mola můžete použít speciální lapače napuštěné feromony, které lapač zachytí a mol poté uhyne. V případě většího napadení vaší domácnosti doporučujeme se obrátit na odborníky. Rychlé řešení situace zamezí větším škodám
Deratizátoři varují:Samička naklade až 80 vajíček, za 10-14 dní se líhnou larvy, které se okamžitě začnou živit okolním materiálem.
Navíc pro vás: Ke každému zásahu získáte 20% slevu na další preventivní opatření.
Přivolaný technik (deratizátor) zhodnotí situaci a rozsah zamoření a zvolí nejvhodnější technologii pro dezinsekci molů. Celý objekt se připraví k desinsekci a provede se hubení. Desinsekce v případě potravinových molů zahrnuje také odstranění všech napadených potravin, které nejsou již vhodné ke konzumaci.
Mol
Mol šatní nebo mol potravinový jsou dva nejčastější škůdci, které v domácnosti nalezneme. Mol je drobný motýlek, který vám mnoho radosti doma neudělá. Jako škůdce působí samotné larvy, nikoli dospělý jedinec v podobně motýlka. Larvy vypadají jako malé bílé housenky s tmavou hlavičkou o velikosti cca 1 mm.
V domácnostech lze narazit i na další škůdce, kteří se chovají a likvidují podobně jako moli, například zavíječ paprikový, zavíječ moučný, zavíječ čokoládový, zavíječ datlový, makadlovka obilná.
Deratizátoři varují:Dospělý jedinec molu šatního v podobě motýlka není škodlivý pro vaše oblečení, ale pro možnost nekontrolovaného rozmnožení se ve vaší domácnosti.
Mol potravinový se nachází v potravinách, nejčastěji v rýži, mouce, cukru, pečivu a koření. Jeho nevýhodou je snadná infiltrace do bytu, lze si ho přinést již s nákupem z obchodu, může přiletět oknem či se dostat do bytu skrze izolační šachty. Molům vyhovuje tmavé, vlhké a teplé prostředí. V takových místech se často nachází uskladněné potraviny, které moly přitahují pro nakladení vajíček. V potravinách pak naleznete samotné larvy, ale také zbytky tělíček, trus, smotky a pavučinky.
Mola šatního poznáte podle malých prokousaných dírek na vašem oblečení. Tento mol se živí keratinem, což je látka, kterou obsahují především tkaniny v podobě vlny, ale i kůže a peří. V případě nedostatku potravy nepohrdnou ani bavlnou a lnem. Syntetické textilie mol neohrozí.
Deratizátoři informují: Mol šatní je jeden z mála tvorů, který je schopen trávit vlnu, bohužel často v podobě vašeho oblečení ve skříni.
Existuje vůči molům prevence?
Vyvarovat se molům šatním lze důkladnou čistotou ukládaných věcí do skříní, pravidelným větráním a vyklepáváním. K dispozici jsou v obchodech speciální odpuzovače, kterým se moli vyhýbají. Z přírodních prostředků lze doporučit rozmarýn, sušenou pomerančovou kůru, levanduli a pelyněk. Osvědčená jsou také mýdla uložená mezi oblečením.
Proti molům potravinovým existuje několik triků, jak jejich přítomnost omezit do budoucna. Potraviny v podobě rýže, mouky a dalších pro moly atraktivních potravin uchovávejte důkladně uzavřené v plastových krabičkách. Při nákupu vždy zkontrolujte balení potravin, zda se v něm moli nenachází. Snadno se dostávají do papírových a textilních balení potravin, ale v případě natržení plastových obalů se mohou dostat i tam.
Deratizátoři doporučují:Důkladně pohlédněte zakoupený nábytek z bazaru.
Ceník hubeni molů
Navíc pro vás: Ke každému zásahu získáte
20% slevu na další preventivní opatření.
Ceny jsou uvedeny bez DPH.
Služba
Cena za 1 zásah
Počet *
Dezinsekce molů
750 – 1 250 Kč
2x
Monitoring molů
500 Kč
Do 24 hodin
+20 %
Víkendy, svátky
+50 %
Zásah za 3 a více dní
-20 %
Výjezd v Brně účtován vždy
550 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
850 Kč
Doprava mimo Brno
8 Kč
1 km
* předpokládaný počet zásahů – závisí na mnoha faktorech jako např. míra zamoření, členitost objektu, apod.
V případě velmi vysokého zamoření moly nebo ztížených podmínek platí smluví ceny.
Cenovou kalkulaci na míru získáte po odeslání poptávky.
Poptávka hubení molů
Zasláním poptávky od nás získáte nezávaznou cenovou kalkulaci.